ZDRAVIE

www.543628.com

Home Zdravé bývanie Zdravé vedomostijaja Spoločné ochorenia Skupina zdravých ľudí Krása a zdravie Zdravé riešenie

Choroba celého tela

Diabetes príznaky check - Lekársky i mesto

Existujú dva typy

1 typ je typ
diabetes diabetu sa v hornej časti stránky
diabetu (závislý na inzulínu) a typu 2 (non-inzulín-dependentný), Typ 1 je často pomerne mladí ľudia a deti, tam je tiež druh objavia náhle závažné príznaky. Čoskoro sa stal nebezpečný život a nie je doplnené inzulínu, väčšina ľudí má celoživotné inzulínových injekcií je nutné.
2. typu vyvinula mnohých dospelých, japonská viac ako 90% z nich je tento typ. Obezita a stres u chronických chorôb, veľké faktory, ako je nedostatok cvičenia nástupu, ľudia, ktorí sú diabetici v rodine a príbuzným bude jednoduchšie vyvíjať. Môžete tiež kontrolovať hladiny glukózy v krvi diétou a cvičením.
stanovenie kritérií diabetických
metabolizmu cukru, diabetes, diabetes, (tie, ktoré nie sú v normálnom typu cukrovky typu) hranice sú rozlíšené do štyroch bežného typu.
diabetes a spoľahlivo diagnostikovaný podmienky sú nasledujúce.
(1), glukóza pôstu ≧ 126 mg /dl v práčke (2) 75 g orálny glukózový tolerančný test s výsledkami podrobného skúmania nazýva 2-hodinová hodnota ≧ 200 mg /dl v práčke (3) prípadne glukózy a jedna z hodnôt (merané i) ≧ 200 mg /dl v práčke (4), hemoglobín A1c (medzinárodné štandardné hodnota) ≧ 6,5%
v počiatočnej inšpekcie (1) až (3), potvrdzuje, že (4) Ak je to možné, diagnostikuje sa ako "diabetes". Skontrolujte tiež prvý kontrola (1), typické príznaky diabetu (smäd, polydipsia, polyúria, ako je úbytok hmotnosti), alebo v prípade, že je diabetická retinopatia v očnom vyšetrení, diagnóza "diabetes" Budem.
pôstu glukózy v krvi 110 mg /dl a menšia ako 75 g test tolerancie perorálnej glukózy 2 úrovne H sa určí ako normálny typ pri menej ako 140 mg /dl. Medzi
diabetu a normálnym písmom, je diabetes typu a hraničné.
diabetes, sa vzťahuje k prípadu, že bola pozorovaná buď v prvej prehliadky (1) až (4). Ak sa potvrdí, že znovu "diabetik typu" re-vyšetrenie na iný deň, kedy ste sa s diagnózou "diabetes". Avšak, diagnóza opakované kontroly iba hemoglobínu A1c nie sú povolené.
Na druhej strane hranice typ sa nazýva prípad, ktorý nepatrí byť v "diabetickej typu", "normálny typ".
liečbu cukrovky
liečba je tri sú piliere diéty, cvičenia terapia, farmakoterapie. Hypoglykemická liečivá na liečivo, inhibítor absorpcie glukózy, je inzulín. Inzulín sa podáva injekčne do typu 1. Injekcie sa vykonáva každý deň, pretože to bude mať pacienti na injekciu sami, musíte sa naučiť, ako sa injekcia.
2. typu je, v závislosti od stavu osoby, strava, robiť cvičenia, terapie drogovej samostatne alebo v kombinácii. Diéta je najdôležitejšie, že je dôležité chrániť správny príjem tukov a sacharidov. Bolo vykonané na základe "výmennej tabuľky potravín pre diabetickej diéte", že Japonsko Diabetes Society bola vyradená.
pohybová terapia, zatiaľ čo prijatí odporúčania lekára, a obleky pohyb ľuďom. Avšak, niektoré zdravotný stav môže pohybová terapia je zvrátiť účinok. Postupujte podľa pokynov svojho lekára.
farmakoterapia, strave, sa podrobí pohybová terapia, to urobil v prípade, že hodnota hladiny cukru v krvi sa nedá úspešne kontrolovať. Použite perorálne antidiabetiká, ak je to ešte nefunguje a inzulínové injekcie. Vzhľadom k tomu, tam byť tiež hypoglykémie do účinnosti príliš veľa lieku, musí byť vykonané opatrne v smere lekára.
inšpekčných
pravidelné zdravotné prehliadky niekedy nájsť v ranom štádiu. vyšetrenie moču, bude mať diagnózu nech je alebo nie je test cukru v krvi podozrenia diabetu. Hemoglobín A1c vidieť priemernú hodnotu hladiny glukózy v krvi (glykovaného hemoglobínu) testu, diabetes môže byť rozhodnuté, či moč, krv ketón testovanie orgán sa zhoršuje.
Osoby s cukrovkou potrebujú pravidelné prehliadky. Hladina glukózy v krvi, hemoglobín A1c, cukor moč pravidelne kontrolované, rok raz až dvakrát vyšetrenia X-ray, elektrokardiogram, vykonáva kontrolu fundu, funkcia obličiek a nervovej, rok trikrát až štyrikrát pečeňových funkcií, skontrolujte hodnotu cholesterolu Mali by ste skontrolovať komplikácie.

zdravie - jedlo - Matka a dieťa - štýl -

Slovensko zdravie © www.543628.com