ZDRAVIE

www.543628.com

Home Zdravé bývanie Zdravé vedomostijaja Spoločné ochorenia Skupina zdravých ľudí Krása a zdravie Zdravé riešenie

Ochorenia ústnej čeľuste

& Nbsp Aký je príčinou zubného kefovania?

Aká je príčina bruxizmu? Prosím, povedzte mi
stomatológia, stomatochirurgie otvorenie zub stres fajčenie bruxizmom spánok Pitná

príčinu bruxizmom.
(Muž vo dvadsiatich rokoch)

Patria sem rôzne faktory.

Rôzne faktory ako "špecifická choroba" "charakter" "stres" "genetické" "lieky" "pitie" "fajčenie" sú zahrnuté. Takáto choroba sa nazýva multifaktoriálna choroba.

Stupeň zapojenia sa týchto faktorov sa líši v závislosti od jednotlivcov.

Napríklad pri silných stresových faktorov, existuje tendencia k bruxizmom v noci a cítiť stres počas dňa, na jednej strane, a škrípanie zubov rodičmi a súrodencami, poukázal na to sami od detstva Tí, ktorí sú hotoví, sú genetické faktory považované za silné. Podľa

Posledné štúdie génovej analýzy, je lepšie mať špecifický gén polymorfizmus (rozmanitosť sekvencie DNA), je tu vysoká pravdepodobnosť, že sa ukázalo, bruxizmus. Takisto sa uvádza, že pravdepodobnosť vzniku bruxizmu sa zvyšuje so spotrebou prednostných položiek, ako je konzumácia alkoholu a fajčenie. Podľa

spánok fyziológiu výskumu, škrípanie zubov, kedy je plytká sleep (spánku etáp 1 a 2, hlboký spánok spánková fáza 4) vieme, že sa môže stať. Hoci ospalosť spôsobuje ospalosť, možno si myslíte, že spánok bude plytký a bude trpieť bruxizmom. Syndróm spánkového apnoe tiež vedie k plytkým spánkom, takže sa uvádza, že bruxizmus sa vyskytuje často po apnoe.

relevantnosti bruxizmom a refluxnej ezofagitídy a pálenie záhy a narušiť hlavné sťažnosť bola tiež hlásená. GERD, žalúdočnou kyselinou prúdila späť do pažeráka od žalúdka, erózie stimulovať mukóznej sliznice pažeráka (sliznice boláky) a je ochorenie, ktoré spôsobuje zápal.

Aj keď po bruxizmus tendenciu prehĺtať sliny, pretože slinách je (práca, aby akciu = konštantný stav, ktorý by sladké zemiaky) vyrovnávací účinok proti kyseline, bruxizmus je nepriamo ezofagitída Môže to pomôcť zmierniť príznaky. Existujú tiež správy o bruxizmom sa znížil prevedením liečbu refluxnej ezofagitídy, v posledných rokoch, je vzťah medzi týmito dvoma priťahuje veľa pozornosti. Užívanie antidepresívneho lieku nazývaného SSRI (selektívny inhibítor spätného vychytávania serotonínu) môže zvýšiť bruxizmus. V Spojených štátoch, za použitia 1 osoba antidepresíva 10 ľudí nad 12 rokov, musíte byť opatrní, pretože príjemca je tiež v Japonsku rastie.

zdravie - jedlo - Matka a dieťa - štýl -

Slovensko zdravie © www.543628.com