ZDRAVIE

www.543628.com

Home Zdravé bývanie Zdravé vedomostijaja Spoločné ochorenia Skupina zdravých ľudí Krása a zdravie Zdravé riešenie

Rodinná medicína

Ako zmierniť pálenie záhy tehotných žien


Vysvetlím príčiny a zmierňujúce metódy pálenia záhy, ktoré sa môžu vyskytnúť počas tehotenstva.

Príčiny pálenia záhy, ktoré sa vyskytujú počas tehotenstva

Pálenie záhy, ktoré spôsobuje pocit pálenia v pažeráku alebo v žalúdku. Aj keď je to príznak, ktorý sa bežne vyskytuje u ľudí, hovorí sa, že najmä 85% tehotných žien prežíva. Dôvodom je, že potraviny a vlhkosť v žalúdku sa dostáva do pažeráka plodom.

Tiež sa hovorí, že ženský hormón "progesterón" vylučovaný počas tehotenstva ovplyvňuje bariéru, ktorá bráni refluxu pažeráka. V skutočnosti, pretože žalúdočná kyselina stúpa do pažeráka, uľahčuje vám pocit pálenia záhy.

Ako zmierniť pálenie záhy, ku ktorému dôjde počas tehotenstva

Ako môžete počas tehotenstva stráviť čo najviac času bez toho, aby ste spôsobili pálenie záhy? Pri jedle sa odporúča uľahčiť trávenie udonovej a ryžovej kaše, jogurt, toast atď.

A tiež si vyberáme vitamíny, ktoré sú ľahko stráviteľné. Banány a jablká, varená listová zelenina, sladké zemiaky, tekvica atď. Proteín má mať rastlinné bielkoviny s menej tukov, ako tofu a natto. Pri užívaní živočíšnych bielkovín je dobré vybrať niečo čo najviac zaťažuje žalúdok, ako je napríklad kurčatá a biele ryby.

Odporúčané recepty sú polievka, hrnce, šľahačky a pod. Ak stompate dôkladne guláš, môžete jemne variť, vláknité veci budú ľahko stráviteľné. Je tiež dôležité vybrať metódu, ktorá nepoužíva olej čo najviac.

Okrem toho sa tehotné ženy hovoria, že sú ľahko zapchaté. Keďže zápcha spôsobuje zhoršenie pálenia záhy, snažte sa aktívne užívať vlákninu zo zeleniny, ovocia, obilnín, strukovín atď. A dokončíme jesť 2 hodiny pred spaním. Ležanie s množstvom jedla v žalúdku spôsobuje pálenie záhy. Ak chodíte po jedle, môžete očakávať nielen zlepšenie prietoku krvi, ale aj vylievanie žalúdočnej kyseliny do normálnej polohy.

Keď niektorý plod rastie, tam budú ľudia, ktorí sa plnia tesne po začiatku jedenia. V takýchto prípadoch znížiť množstvo jedla raz, zvýšiť počet jedál. Jedením jedla jedného dňa po 5 až 6-krát sa dá vyhnúť stagnácii črevného plynu a pocitu plnosti brucha.

Nakoniec, pokiaľ ide o zdravý rozum tehotných žien, zabráňme alkoholu, tabaku, kofeínu a tak ďalej. Nielenže spôsobuje pálenie záhy, ale tiež ovplyvňuje rast plodu.

zdravie - jedlo - Matka a dieťa - štýl -

Slovensko zdravie © www.543628.com