ZDRAVIE

www.543628.com

Home Zdravé bývanie Zdravé vedomostijaja Spoločné ochorenia Skupina zdravých ľudí Krása a zdravie Zdravé riešenie

Diabetes mellitus

Možnosť, že metformín znižuje riziko vzniku glaukómu (2015.6.11 me)

choroba odvetviami News /diabetes /metformín môže znižovať riziko vzniku glaukómu (2015.6.11 ma)

diabetes liek metformín štúdie uvádzajú, že odber sa spája so znížením rizika glaukómu, to bolo vydávané 28. mája v "JAMA oftalmológia" online verzii. Najbežnejšie skupina dávka metformínu v 10 rokoch, že riziko vzniku glaukómu v porovnaní so skupinou k členom, bola o 25% nižšia. Julia Richards povedal profesor americkej University of Michigan oftalmológia a vizuálne vedy, ktorý viedol štúdiu, "glaukóm je primárnou príčinou slepoty vo svete. Najčastejším glaukóm s otvoreným uhlom je skutočnosť, že sa vyskytujú v neskoršom živote, ako je metformín opisuje pozadie prostriedky na výskum, ktoré napodobňujú obmedzenie kalórií je považovaný môže znížiť riziko glaukómu, "povedala. V

štúdii boli analyzované retrospektívne dáta pacientov s diabetom viac ako 150,000 v posledných 10 rokoch. Každý, kto v tom čase registrácie nie je menej 40 rokov alebo starší, asi 4% osôb sa vyvíjal glaukóm počas sledovania.

Analýza ukázala dávka metformínu byť 1110 g alebo viac a maximálnu skupiny do dvoch rokov, v porovnaní so skupinou k členom, bolo zistené, že riziko, glaukóm, že je o 25% nižšia. Dávka metformínu glaukóm riziko bola znížená o 0,16% na každý ďalší 1 g. Pokračovanie v užívaní 2 roky 1 deň 2 g štandardná dávka metformínu ako riziko glaukóm Odhaduje sa zníži o 21%.

Toto zníženie rizika bolo pozorované, aj po úprave znižovanie hladiny glukózy v krvi. V kombinácii s inými terapeutickými činidlami pre diabetes a glaukóm zníženie rizika nástup nebola pozorovaná.

Podľa Richards povedal, alebo metformín skutočne znižuje ako riziko glaukómu je neznáma. Okrem toho, aj keď vzťah medzi prijímanie a glaukómu zníženým rizikom metformínu bola pozorovaná v tejto štúdii, príčinná súvislosť nebola preukázaná.

Podľa oftalmológa US Lenox Hill Hospital Mark Fromer je (New York City), ak je glaukóm má byť v prebytku kvapaliny do oka, ak nie riadne plnia, a ciev v oku bol poškodený nastať. Fromer povedal: "metformín, sa zdá, že ovplyvňujú niektoré z týchto patológií". Poukázal na predaj z

Fromer uviedol, že sa nezúčastní tohto výskumného hľadiska, ale tento výsledok je atraktívny, pretože pri liečbe glaukómu v non-diabetikov, alebo použiť metformín prevencie je, že ide o problém. Uviedol, že "existuje možnosť, že sa hladina glukózy v krvi klesá príliš nízko, nediabetikov nemali používať metformín. It lieky, ktoré pri použití bez toho, aby bola starostlivo sledovaná lekárom, ktorý môže spôsobiť vážne následky."

Avšak, Richards povedal, že použitie metformínu pri liečbe non-diabetickej osobu glaukómu a mohlo by byť možné, "Táto štúdia je určená pre pacientov s diabetom, záver platí iba u pacienta s diabetes mellitus . non-diabetikov, či sa rozširuje tento nález, a ďalej je potrebné vziať do úvahy "o tom, či ho možno použiť pre cestovanie prevenciu u pacientok s rozvíjajúcim sa glaukóm. (HealthDay News 5 28. mája)

http://consumer.healthday.com/diabetes-information-10/diabetes-drug-news-179/diabetes-drug-metformin-may-lower-glaucoma- . rizík 699831.html Copyright (c) 2015 HealthDay Všetky práva vyhradené
podiel:. (otvorí sa v novom okne) Zdieľať na Twitter kliknutím
kliknutím zdieľať
Facebook potešiť (budú otvorené v novom okne) Zdieľať na Google+ kliknutím
(budú otvorené v novom okne)

zdravie - jedlo - Matka a dieťa - štýl -

Slovensko zdravie © www.543628.com