ZDRAVIE

www.543628.com

Home Zdravé bývanie Zdravé vedomostijaja Spoločné ochorenia Skupina zdravých ľudí Krása a zdravie Zdravé riešenie

Diabetes mellitus

Nočné jasné osvetlenie zvyšuje riziko vzniku cukrovky (2011.1.27 príspevkov)

Ochorenie odvetviami News /diabetes /noc jasné osvetlenie zvyšuje riziko vzniku cukrovky (2011.1.27 mňa)
od

západu slnka pokiaľ sú vystavené jasným umelým svetlom cez noc, znižuje kvalitu spánku, zvýšiť vysoký krvný tlak a riziko diabetu, je zrejmé zo štúdia Joshua Gooley kolies amerického Brigham a ženské nemocnici (Boston). Pre viac informácií o štúdiu, časopis US Endocrine Society "Journal of Clinical Endocrinology & amp; Metabolism (Clinical Endocrinology & Metabolism)" naplánovaný byť zverejnené v marcovom čísle.

18 zdravých dobrovoľníkov 116 ľudí z 30-ročný od veku, priradené ku skupine skupiny a tmavej miestnosti pre osvetlenie je svetlý izba, 5 dní 8 hodín pred spaním do postele v kontinuálnej, požiadal, aby ostali v každej izbe, vystavené osvetlenia. Izby, pre meranie hladiny melatonínu je mozog hormón zapojený do spánku, Plasma bola odobratá od 30 minút do každých 60 minút.

V dôsledku toho, v skupine osvetlenie miestnosti, tme v porovnaní so skupinou miestnosti bolo zistené, že výrobný čas melatonínu byť asi 90 minút kratšie. Okrem toho, keď sú vystavené normálnym spánkom do tej doby je tiež jasné osvetlenie, bolo zistené, že produkcia melatonínu byť potlačený o 50% alebo viac. Melatonín je hormón produkovaný v noci mozgovej hypofýzy (epifýza), je známe, že sa podieľa na regulácii regulácie, a krvného tlaku a telesnej teploty a spánok prebudení cyklus.

Gooley uviedol v tlačovej správe amerického endokrinné spoločnosti, "vystavenie chronickej jasnom osvetlení inhibovať produkciu melatonínu, je, aby sa zapojili do riziko vzniku niektorých druhov rakoviny, ako je rakovina prsníka (rakoviny) to bolo zdôraznené vyššie. Okrem toho gén podieľa na receptor melatonínu vysvetľuje tiež odhalil "ktoré majú byť spojené s diabetom 2. typu," nálezy, pracujúci v noci pracovnej smeny po mnoho rokov pre zdravie, obsahuje dôležité správy. Avšak, ďalej študovaná inhibícia produkcie melatonínu ukazujú, že významný rizikový faktor pre rakovinu prsníka (rizikových faktorov) alebo melatonínu objasnenie potláčajúceho mechanizmu metabolizmu glukózy v krvi uviedol, že potreba je "(HealthDay News 01.05.14)

http://consumer.healthday.com/Article.asp?AID=648869 Copyright (c) 2011 HealthDay. Všetky práva vyhradené.
share:

Share kliknutí na Twitteri (otvorí sa v novom okne) Kliknutím zdieľať
Facebook (otvorí sa v novom okne) Zdieľať na Google+ kliknutím
(budú otvorené v novom okne)

zdravie - jedlo - Matka a dieťa - štýl -

Slovensko zdravie © www.543628.com